بدون استان

تعهد رضایتمندی مشتری

ما  سعی داریم با ارائه گسترده ترین خدمات و تخفیفهای شگفت انگیز در بخش های مختلف مورد نیاز مشترکین و با بینش قوی و هوشیاری از وضعیت بازار ، علاوه بر بالا بردن سطح  رضایتمندی مشترکین از خریدشان ، رابطه ای نزدیک و طولانی با آنان برقرار نموده و با بهبود کیفیت خدمات و ایجاد احساس امنیت در حفظ هر چه بیشتر این رابطه کوشا باشیم.

سوخت ، بی سوخت!

در اکازیون پول شما هیچ وقت سوخت نمی شود ، ولی امتیاز بزرگی که از دست خواهید داد فرصت استفاده از آن اکازیون به خصوص با آن قیمت استثنایی است که ممکن است دیگر هرگز اتفاق نیافتد. بنابراین توصیه دوستانه به همه ی اکازیونی های عزیز این است که در مهلت مقرر از اکازیون خود لذت ببرید. ولی اگر به دلایل پیش بینی نشده از جمله بیماری(البته خدای ناکرده) و یا مسافرت خارج از کشور(انشاءالله) موفق به استفاده از اکازیون خود نشدید از آنجایی که آرمان اکازیون رضایت مندی حداکثری مشتری است ، وجه پرداختی شما بابت آن اکازیونی که از دست داده اید ، محفوظ می ماند و می توانید در خرید اکازیون های بعدی از آن استفاده نمایید

شما می توانید حداکثر تا پایان مهلت خرید که توسط شمارشگر معکوس نمایش داده می شود ، از طریق ارسال درخواست به بخش پشتیبانی و یا ارسال ایمیل به آدرس  support @ okazion . com و یا شماره 88647807 با ما تماس بگیرید و خرید خود را پس بدهید و کل وجه پرداختی خود را پس بگیرید.

اگر تجربه منفی و یا نارضایتی در استفاده از تخفیف اکازیونی خود داشتید آنرا با ما در میان بگذارید. ما تمام تلاشمان را برای رفع و رجوع موضوع بکار خواهیم بست.

اگر در زمان اعتبار رسید خرید کسب و کاری که شما از آن خرید کردید تعطیل شده باشد ، ما وظیفه داریم تا تمام وجه پرداختی را به شما برگردانیم.

هرگونه برگشت وجه از جانب اکازیون به این معناست که مبلغ مربوطه به اعتبار حساب کاربری منتقل می گردد. شما می توانید در خریدهای بعدی از محل این اعتبار استفاده نمایید.

درصورتیکه درخواست واریز به حساب وجه مورد نظر را داشته باشید ، می بایست اطلاعات کامل حساب بانکی به همراه شماره شبا را برای واحد پشتیبانی ارسال نمایید تا ظرف مدت 72 ساعت نسبت به واریز وجه به حساب اقدام گردد.

هیچ اکازیونی را از دست ندهید!